Elektronik Devre Elemanları
Atomun yapısı - Ohm kanunu - Kirchhoff kanunu
Multimetre - Akım - Volt - Watt - Vcc Vdd - GND
Direnç Nedir - Direnç Renk Kodları
Diyot Nedir - Zener Diyot - Foto Diyot - Lazer Diyot
Kondansatör Nedir
Transistör Nedir , FET , JFET , MOSFET
Tristör Nedir - Bobin Nedir - Transformatör Nedir
OP-AMP İşlemsel Yükselteçler
Sensör Nedir - İnvertör - UPS
Servo Motor - Baskı Devre Teknikleri
Arduino Nedir ? Nasıl Kullanılır ? - Arduino Kartları

Etiketlerden Keyword ve Description

WordPress’de, etiket sayfalarında keyword ve description meta tag’ları tanımlı olarak gelmiyor. All in One SEO gibi popüler wordpress SEO eklentileride malasef bize böyle bir özellik sunmuyor. Bu gibi durumlarda yine kendi işimizi kendimiz halletmek durumunda kalıyoruz. İşte size bu yazımda WordPress’de etiket sayfalarında nasıl keyword ve description meta tag’larını ekleyebiliriz.

Kimilerine göre etiket sayfalarında keyword ve description meta tag’larını kullanmak saçma gelebilir. Ancak kullanmanın hiçbir zararı yoktur. Hatta aksine faydası vardır. Sonuçta bu meta tag’ları kullanmamızın asıl nedeni; Web sitemizin sayfalarını arama motolarına daha iyi tanıtabilmektir. Bu tag’lar sayesinde Google gibi arama motorları o sayfanın ne ile alakalı olduğunu daha rahat anlayacaklardır ve aramalarda daha alakalı sonuçlar çıkartmak için sizin sayfanızı, yani daha iyi anladığı sayfayı üst sıraya atacaktır.

Neyse lafı fazla uzatmadan etiket sayfalarına nasıl Keyword ve Description Meta Tag’larını ekleriz ona gelelim. Öncelikle yapmamızın gereken şey temamızın bulunduğu dosyadaki header.php dosyanızı açmak olacak. Bu dosyaya ekleyeceğimiz küçük bir kod bizim istediğimiz işlevi yerine getirecek:

<?php if( is_tag() ) { $etiket = single_tag_title(“”, false); ?>
<meta name=”description” content=”<?php echo $etiket.” ile ilgili yazılar.”; ?>” />
<meta name=”keywords” content=”<?php echo $etiket.”, “.$etiket.” hakkında, “.$etiket.” nedir, “.$etiket.” hakkında yazılar, “.$etiket.” bilgi, “; ?>” />
<?php } ?>

Bu yukarıdaki kodu header.php dosyasınatagları arasına yapıştırmamız yeterli olacaktır. Koddaki keyword ve description meta tag’ları sadece etiket sayfalarında görünecektir. Keyword ve description’da tanımlanmış olan yazıları kendi kişisel zevkinize göre düzenleyebilirsiniz. Kod içerisinde gördüğünüz  $etiket fonksiyonu sizin etiketinizin kendisi olacaktır.

Konuyla ilgili yazılarımız

Bir Cevap Yazın

Ali Celebi