Faydalı WordPress Güvenlik Eklentileri

WP Security Scan

WordPress tabanlı bir sitenin taranması için kullanılan en basit güvenlik eklentilerden biridir. Bu eklenti ile sitenizin açıklarını bulabilir ve bunları ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca eklenti size yararlı ipuçları da vermektedir.

Ask Apache Password Protect

WordPress ya da veri tabanındaki bir karışıklığı kontrol etmek yerine web sitenize çoklu güvenlik katmanları eklemek amacı ile kullanılan bir eklentidir.

Stealth Login

Eklenti; WordPress’te oturum açmak, çıkış yapmak ya da kayıt olmak için özel bir URL adresi oluşturma konusunda size yardımcı olur.

Login Lockdown

Yönetici paneline giriş yapılmasını bir süreliğine kilitleyebilecek olan güvenlik önlemleri eklentisidir.

WP-DB Manager

WordPress veri tabanınızı yönetmek için kullanabileceğiniz en iyi güvenlik eklentilerden biridir. Bu eklenti “WordPress Backup Manager”a altenatif olarak kullanılabilir.

Admin SSL Secure Plugin

Yönetici panelini güvenli tutmak için kullanılan bir diğer eklentidir. SSL şifrelemesi üzerinden çalışan eklenti, hacker ya da yönetici paneline giriş yapmak isteyen yabancı kişilerin engellenmesi için kullanılmaktadır.

User Locker

Login Lockdown eklentisi ile aynı şekilde çalışan eklenti, WordPress güvenlik eklentileri arasında en çok kullanılanlardan biridir.

Limit Login Attempts

Limit Login Attempts web sitenize karşı gerçekleşen saldırı ve oturum açma girişimlerini, ilgili internet adresini engelleyerek, zor hale getirmektedir.

Login Encryption

Oturuma girişi şifreleyen bir güvenlik eklentisidir. Oturum açma işlemini şifreleme ve güvenliğini sağlama için DES ve RSA’nın komplex bir karışımını kullanır.

One Time Password

Bu eşsiz eklenti internet kafeler vb. yerlerden istenmeyen girişleri önlemek için tek kullanımlık şifre oluşturma konusunda size yardımcı olmaktadır.

Antivirus

Antivirus web sitenizin botlara, virüslere ve diğer zararlılara karşı güvende olması için size yardımcı olan en popüler güvenlik eklentisidir.

Bad Behavior

Can sıkıcı spam’lerle mücadele etmenize yardımcı olan eklentidir. Sadece web sitenize gelen spam mesajları değil; aynı zamanda da blogunuza erişimi sınırlamak için de kullanılmaktadır. Böylece web sitenize tehdit oluşturan kişilerin web sitenizi okuması bile mümkün olmayacaktır.

User Spam Remover

Eklentinin adından da belli olduğu üzere istenmeyen mesajları önlemek ve kaldırmak konusunda size yardımcı olur.

Blog Bad Queries

Bu eklenti sunucu ve WordPress web sitesi arasındaki tüm zararlı sorguları engellemektedir. Eklenti, çok uzun istek dizeleri (örneğin 255 karakterden daha büyük olanlar) ya da diğer şüpheli sorgularda arka planda çalışır.

Web Sitenizin Güvenliğini Sağlayın!

Bu yazımızda WordPress tabanlı web siteniz için kullanabileceğiniz güvenlik önlemleri ve bu konuda yararı olan bazı eklentilere yer verdik. Bu uygulama ve eklentilerle web sitenizi hacker saldırı girişimlerine karşı ciddi oranda korumanız mümkündür.

Benzer Yazılar

YAZAR : Admin

Elektronik Mühendisi / E.Üni. Kalibrasyon Lab. Sorumlusu / Biyomedikal Kalibrasyon Laboratuvarı Sorumlu Müdürü (Sağ.Bak.) / X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) / Ultrason-Doppler Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

WordPress admin şifremi unuttum

WordPress admin şifreni unuttuysan panik yapmana gerek yok Önce wordpress admin şifresini sıfırlaman gerekiyor . …

Bir cevap yazın