Rus memurlara ‘Google ve WhatsApp’ uyarısı

Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev, devlet memurlarından Google, Yahoo ve WhatsApp gibi yabancı internet hizmetlerini kullanmamalarını istedi.

Ria Novosti ajansının aktardığı habere göre Patruşev, devlet yetkilileri ve bölge idaresi çalışanlarının işle ilgili konularda, merkezi Rusya dışında bulunan telekomünikasyon kaynaklarını kullanmasını ‘ciddi bir tehlike’ olarak tanımlayarak, “Bu Rusya’nın sistematik sorunudur” dedi.

‘DEVLETİN GÜVENLİĞİ TEHLİKEYE ATILIYOR’

Rusya’ya bağlı bölgelerin yönetimlerinden gereken önlemleri almalarını isteyen Nikolay Patruşev, bu sorunun tüm ülke için geçerli olduğunu, ancak Rusya’nın uzak doğu bölgesi için daha ciddi bir tehlike teşkil ettiğini belirtti.

‘GOOGLE VE WHATSAPP KULLANANLARA YAPTIRIM GETİRİLSİN’

Bu arada Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma’nın Güvenlik ve yolsuzlukla Mücadele Komitesi Başkanı İlya Kostunov, ilginç bir öneride bulundu. Birleşik Rusya Partisi milletvekili Kostunov, Google ve WhatsApp gibi yabancı internet hizmetlerini kullanan devlet yetkililerine yaptırım uygulanmasını teklif etti. Rus vekil, yaptırımların para cezası ya da işten çıkarma gibi sert adımlar içermesi gerektiğini savundu.

Rusya Federal Radyo ve Televizyon Denetim Kurulu (Roskomnadzor) Başkanı Aleksandr Jarov da, haziran ayında, Skype ve WhatsApp’ın yerini alacak yerli bir anlık mesajlaşma uygulaması geliştirilmesini teklif etmişti.

YAZAR : Admin

Elektronik Mühendisi / E.Üni. Kalibrasyon Lab. Sorumlusu / Biyomedikal Kalibrasyon Laboratuvarı Sorumlu Müdürü (Sağ.Bak.) / X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) / Ultrason-Doppler Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

Buzzer

BUZZER uyarı sesleri çıkarabilmek amacı ile kullanılan mini hoparlördür. Hoparlörler kadar yüksek ve detaylı ses …

Bir cevap yazın