20. Akademik Bilişim 2018- Karabük Üniversitesi

KURSLAR 27 Ocak 2018  – 2  Şubat 2018

Kurslar üçretsizdir

Kurslar açıklanmış olup online başvuru ve detaylar için : kurs.ab.org.tr

Kurs kayıtları ile ilgili karşılaşacağınız teknik sorunlar için : KURS İLETİŞİM FORMU

SNO KURS ADI   SNO KURS ADI
1 GNU/Linux: Sistem Yönetimi 0.5 19 Modern Web ve PHP
2 GNU/Linux: Sistem Yönetimi 1.5 20 Ön Yüz Programlama
3 GNU/Linux: Sistem Yönetimi 2.5 21 Özgür Yazılımlarla Haritalama ve Konumsal Uygulama Geliştirme
4 GNU/Linux: Geliştiriciler İçin 22 P5.js ve Processing ile Sanatsal Programlamaya Giriş
5 GNU/Linux Sistemler için Python 23 PHP ile Web Programlamaya Giriş
6 Ağ Güvenliği ve Sızma Testi 24 PostgreSQL: Geliştiriciler İçin
7 Ağ Yöneticiliğine Giriş 25 PostgreSQL: Veritabanı Yöneticileri
8 Android Uygulama Geliştirme Eğitimi 26 Python ile Mikroservis Mimarisinde Uygulama Geliştirme
9 Arduino Seviye 1 27 Python İle Programlamaya Giriş
10 Arduino Seviye 2 28 Python/Flask ile Web Programlamaya Giriş
11 C++ ile Nesne Yönelimli Programlama 29 R ile Temel İstatistik
12 Çocuklar İçin Blok Programlama Eğitmen Eğitimi 30 R ile Veri Analizi
13 Derin Öğrenme Atölyesi 31 ROS ile Robotik Atölyesi
14 DevOps 101 32 Ruby on Rails ile Web Programlama
15 Dijital Okuryazarlık 33 Spring Boot 2 ile Web Programlamaya Giriş
16 Django ile Web Teknolojilerine Giriş 34 Spring ile REST API Geliştirme
17 Java101 35 Web Güvenliği ve Sızma Testleri
18 Maker Hareketinin Eğitime Entegrasyonu 36 Yüksek Başarımlı Hesaplama Sistemi Kurulumu, Kullanımı ve Paralel Programlama

Üniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları biraraya getirerek, bilgi teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, tecrübeleri paylaşmak ve ortak politika oluşturmak amaçlarıyla ulusal boyutta düzenlenen Akademik Bilişim 2018 konferansının 20. si, 27 Ocak-2 Şubat 2018 tarihleri arasında üniversitemiz ev sahipliğinde yapılacaktır.

Ana tema ve konulara uygun akademik bildirilerin sunulacağı konferansa, ulusal boyutta, ülkemizden ve Türki Cumhuriyetlerden, akademisyenler, üniversitelerden, kamu kurumlarından ve özel sektörden, bilgi işlem merkezlerinin yöneticileri, çalışanları, eğitimcileri veya bu konularda satın alma, kiralama, lisanslama vb. hizmetleri yürüten personelleri ile bilişim konusuna ilgi duyan herkesin katılımı beklenmektedir.

Organizyona 7 günlük olup iki kısımdan oluşmaktadır. İlk 4 gün kurslar yapılmakta olup 4o tan fazla kursta yaklaşık 2000 bin kursiyerin katılımı ile sonraki 3 günlük konferans ile birlikte 10.000 kişiye yakın katılım olması tahmin edilmektedir. Konferans süresince aynı anda 44 farklı salonda sunumların gerçekleştirilmesi için gerekli alt yapı hazırlanmış olup, konferans ziyaretçilerinin, kalacakları otellerden yapılacak transfer hizmeti, konferans süresince kullanacakları çanta, bloknot, kalem, vb. ihtiyaçları, her gün sabah ve öğleden sonra verilecek cafe break hizmeti, açılış kokteyli, kapanış yemeği ile öğle yemekleri üniversitemiz tarafından karşılanacaktır.

Katılımcı ve ziyaretçilerin yeni teknolojileri yerinde görmeleri, sorgulamaları, bilişim sektöründe yaşanan değişimler hakkında bilgi sahibi olmaları, kurumlarında, çalıştıkları alanlarda ihtiyaç duydukları yazılım veya donanımları deneyerek öğrenmeleri kapsamında, konferansın yapılacağı “Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi” binasının ana grişinde fuar hizmeti verilebilmesi amacı ile farklı boyutlarda standlar kurulacaktır. Kurulacak standlarda yer alacak firmalardan konferans organizasyonunun bahsedilen giderlerini karşılamak için, seçebilecekleri sponsorluk başlığı altında farklı alanlar için farklı ücretlerde olmak üzere katılım bedeli talep edilmektedir.

Firmanızın, akademisyenlerin, bilişim sektörü çalışanlarının ve ilgililerin, kısaca bilişim uzmanlarının bir araya geleceği bu etkinlikte sponsor olarak yer almasını arzulamaktayız. Bu amaçla ab2018.karabuk.edu.tr adresinde yer alan sponsorluk başlığı altındaki koşulları ve kat planlarını inceleyerek, ilgi duymanız durumunda iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Akademik Bilişim 2018
Yerel Organizyaon Komitesi

Benzer Yazılar

YAZAR : Admin

Elektronik Mühendisi / E.Üni. Kalibrasyon Lab. Sorumlusu / Biyomedikal Kalibrasyon Laboratuvarı Sorumlu Müdürü (Sağ.Bak.) / X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) / Ultrason-Doppler Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

CompTIA – Hesaplama Teknoloji Endüstrisi Birliği

CompTIA’ya göre, Ocak-Eylül 2018 tarihleri arasında doğuş sürecindeki teknolojik mesleklere talep yüzde 63 oranında arttı. …

Bir cevap yazın