Cep Telefonu Batarya Bakımı

Uzun Ömürlü Bir Batarya İçin 10 PÜF NOKTASI

Bugünlerde kullanılan Lithium bataryalar önceden kullanılan Nikel-Metalhibrit bataryalardan çok daha dayanıklı. Yine de batarya ancak iyi bir bakım ile daha fazla dayanabilen bir cep Telefonu parçası. Birkaç püf noktası ile günlük batarya kullanım sürenizi uzatabilirsiniz…

Özenle Saklayın ; Eğer bir Lithium bataryayı uzun süre kullanmayıp saklayacaksanız yarı boş hale getirin ve 15-18 derece sıcaklıkta saklayın. Bu bataryayı korur. Tekrar kullanmadan önce bataryayı tamamen şarj edin.

Cep Telefonunun Kendini Rahat Hissettiği Sıcaklık ; Cep telefonunuzu yüksek sıcaklıklardan koruyun. Mesela asla yaz aylarında araba içinde bırakmayın. Bu yerlerde sıcaklık 60 derecenin üzerine çıkabilir. Ayrıca doğrudan güneş ışığı da bataryaya zarar verir.

Orijinal Şarj Aletleri ; Bataryanın hassas olan elektroniğine zarar vermemek için sadece orijinal şarj kitleri kullanın.

Ekran Işığını Devre Dışı Bırakın ; Gün ışığında mümkün mertebe ekran aydınlatmasını kapatın. Artık birçok cep telefonu ekran aydınlatmasını ayarlama imkânı sunuyor. Ne kadar azaltırsanız o kadar tasarruf etmiş olursunuz ve böylece batarya süreniz artmış olur.

Titreşimi Devre Dışı Bırakın ; Titreşim cidden tam bir enerji canavarı: Sadece gerçekten gerekli olduğu anlarda kullanın.

Oyundan Tasarruf Yapın ; Oyunlar da büyük miktarda enerji kaybına sebep olur. Ya tamamen bundan vazgeçin ya da tuş sesleri, titreşim veya aydınlatmayı kapatın.

Telefon Ederken Tasarruf ; Telefon görüşmesi yaparken cihazın arkasında bulunan entegre antene dokunmaktan veya el ile üzerini kapatmaktan kaçının. Bu durum sinyal kalitesini düşürür ve cep telefonunuz sinyal kalitesini korumak için daha güçlü gönderim yapmaya başlar. Sonuç olarak enerji tüketimi artmış olur.

Dış Anten ; Eğer araba içinde çok fazla görüşme yapıyorsanız bir dış anten faydalı olacaktır. Karoser, cep telefonunuzu koruyacaktır ve böylece telefonunuz daha yüksek seviyede sinyal göndermek zorunda kalmayacaktır. Sonuç: Daha az güç tüketimi. Bu aksesuar sayesinde bağlantı dışarıya doğru güçlenmiş olur, gönderim performansı düşse de kural olarak alım daha iyi gerçekleşir.

Kullanmıyorsanız Kapatın ; Eğer cep telefonunuzu uzun bir süre kullanmayacaksanız cihazı kapatmak işinize yarayacaktır.

Benzer Yazılar

YAZAR : Admin

Elektronik Mühendisi / E.Üni. Kalibrasyon Lab. Sorumlusu / Biyomedikal Kalibrasyon Laboratuvarı Sorumlu Müdürü (Sağ.Bak.) / X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) / Ultrason-Doppler Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

Galaxy S10’da depolama alanını 1 TB

2018 Aralık ayında duyurulan Lenovo Z5 Pro GT’nin, dünyanın ilk 12 GB RAM’li akıllı telefonu …

Bir cevap yazın