iPhone Gizli Özellikleri

1-Telefonunuzla fotoğraf çekmek istediğinde bunun için kulaklığınızdaki ses açma kapama tuşlarını kullanmanız yeterli.

2-Bunun dışında kamera modundayken iPhone’un ses açma kapama butonlarıyla da fotoğraf makinesi kullanır gibi fotoğraf çekebilirsiniz.

3-Emoji klavyeyi ayarlanıza ekleyin. Bunun için Ayarlar>Genel> Klayve>Emoji klavye ekle yolunu kullanabilirsiniz.

4-“CAPS LOCK” özelliğinden faydalanmak için Shift yani klavyenin sol kısmında yer alan yukarı ok butonuna çift tıklamanız yeterli.

5-Gönderilen mesajın okunup okunmadığını öğrenmek için iMessage uygulamasını kullanabilirsiniz. Kullanmak için “Okundu Mesajları Gönder” seçeneğini seçmek yeterli.

6-İnternette gördüğünüz bir resmi kaydetmek için parmağınızı resmin üzerinde basılı tutun ve fotoğrafı kaydedin.

7-Gelen bildirimleri görmek için flaş ışığını kullanabilirsiniz. Örneğin arama geldiğinizde flaşınız yanıp sönebilir. Ayarlar menüsü içinde ilgili ayarı bulabilirsiniz. (Settings>Accessibility)

Mesajlaşmalarınızın saatini anbean takip etmek mümkün. Bunun için mesajların üzerine parmağını dokundurarak sola doğru kaydırın. Zaman dilimlerini sağ bölümde göreceksiniz.

8-%100 etkili olduğunu söylemek mümkün olmasa da, uzmanlar uçak modunda olan iPhone’ların daha hızlı şarj olduğu söylüyor

9-iPhone’da herhangi bir bölümde yazı yazarken iPhone’u sağa sola sallarsanız karşınıza üç seçenek çıkacak. Geri Al butonuna tıklarsanız yazdıklarınızı silebilirsiniz.

10-iPhone’da herhangi bir bölümde yazı yazarken iPhone’u sağa sola sallarsanız karşınıza üç seçenek çıkacak. Geri Al butonuna tıklarsanız yazdıklarınızı silebilirsiniz.

11-iOS 7 ile birlikte iPhone’ların en büyük eksikliklerinden biri de tarih oldu. Artık istemediğiniz kişilerin telefonlarını kara listeye atabiliyor, bu kişilerden arama almıyorsunuz. Bunun için Ayarlar>Telefon>Engellenenler kısmına girmeniz yeterli.

12-iOS 7’den önceki sürümler, uygulama bazında veri kısıtlaması olmadığı için sık sık eleştiriliyordu. Yeni işletim sistemiyle beraber istenmeyen uygulamaların veri çekmesi engellenebiliyor. Örneğin sadece ‘Foursquare’ uygulamasının veri kullanması kısıtlanabiliyor.

13-iOS 7’den önce Wi-Fi veya Bluetooth açmak için birkaç sayfa gezerek ayarlar uygulamasına girmek gerekiyordu. Ancak yeni işletim sistemiyle söz konusu işlemi aşağıda yukarıya doğru bir dokunma hamlesi yetiyor. Açılan menüde Wi-Fi, uçak modu ve Bluetooth’un yanı sıra kamera, fener ve hesap makinesi gibi özelliklere ulaşılabiliyor.

14-Uyku öncesi dinlendirici, sakin bir müzik ya da sevdiğiniz bir parçayı açtınız, ancak uykuya dalmadan önce de kapandığından emin olmak isterseniz, saat uygulamasından sayacı açarsanız ve çalmayı durduru seçerseniz, müziğiniz sizin belirlediğiniz bir zaman sonra duracaktır.

15-Belirli bir kişi ya da bir bildirim için size özel bir titreşim ayarlayabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Sesler > Zil Tonu > Titreşim > Yeni Titreşim Yarat seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

16-iPhone’unuzu ters çevirdiyseniz, sessizdeyse veya çok gürültülü bir ortamdaysanız, bir aramayı, mesajı veya maili kaçırmak istemiyorsanız, telefonun kamerasına ait LED flash ışığını kullanarak bildirimler alabilirsiniz. Bunun için, Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Uyarılar için LED Flaş seçeneğini açmanız yeterli.

17-iPhone’un kapatma tuşuna, kapat ekranı gelinceye kadar bastıktan sonra çıkan ekranda ana ekran tuşuna uzunca elinizi çekmeden, ana ekrana dönünceye kadar basarsanız, iPhone da RAM temizleme işlemi gerçekleşecektir.

18-Cache temizlemesi olarak da bilinen işlem için, herhangi bir App Store, Podcast, Müzik, Game Center gibi bir uygulama içerisinde, program aşağısında bulunan ikonlardan birine 10 kez ard arda basmanız önbelleği temizleyecektir. Bu işlem telefonunuzun bir miktar daha hızlı çalışmasını sağlayabilir.

19-iPhone’daki SMS ve iMessage ların alınma ve gönderilme zamanlarını görüntüleyebilirsiniz. Bunun için herhangi bir mesajın üzerine gelerek, parmağınızı sağa doğru kaydırmanız yeterli.

20-Yanlışlıkla kapattığınız ya da geçmişte kapattığınız, iletmek istediğiniz sayfaları tekrar görüntülemek için, Safari programında aşağı tarafta bulunan, sekmeleri görüntülemek için kullandığımız 2 karenin bulunduğu ikona basıp, “+” işaretine uzun basmanız yeterlidir.

21-Herhangi bir program indirmeden Pusula uygulamasını açıp sağa doğru kaydırdığınızda, telefonunuzu su terazisi olarak kullanabilirsiniz.

22-Sağlık uygulamasındaki “Tıbbi Kimlik” kısmına mümkün olduğu kadar doldurduğunuzda, bu bilgiler acil bir durumda kilitli ekranı açmadan da ulaşılabiliyor.

23-Yüzlerce maile sahipseniz ve düzenli bir mail kutusuna sahip olamıyorsanız ve okunmamış mailleri bulmakta zorlanıyorsanız, sadece okunmamış maillere sahip klasörü ekleyebilirsiniz. Bunun için Mail uygulamasını açın, “Posta Kutuları” ana sayfasını açıp, sağ üst köşedeki “Düzenle” butonuna bastıktan sonra “Okunmamış” klasörünü işaretleyin. Artık sadece okunmamış maillerinizi gösteren bir klasöre sahip olacaksınız.

24-Bulunduğunuz konum itibari ile üzerinizde hangi uçakların uçtuğunu Siri‘ye sorarak öğrenebilirsiniz.

25-Siri’ye “üzerimden hangi uçaklar geçiyor” ya da “üzerimdeki uçaklar” diye seslendiğinizde, uçakların uçuş numarası, yükseklikleri ve açılarını gösterebiliyor.

26-iPhone’unuzu veya iPad’inizi uzun zamandır kapatmadıysanız ve bazı sorunlar yaşıyorsanız, yeni bir başlangıç yapmak bazen iyi gelebilir.

27-iPhone ya da iPad’de orta tuş “Home” ile güç tuşuna aynı anda basıp, Apple logosu çıkana kadar beklemelisiniz. Apple logosu çıktıktan sonra tuşları bırakabilirsiniz.

28-Böylelikle cihazınız yeniden başlamış olacak ve daha temiz bir başlangıç yapmış olacaksınız

Benzer Yazılar

YAZAR : Admin

Elektronik Mühendisi / E.Üni. Kalibrasyon Lab. Sorumlusu / Biyomedikal Kalibrasyon Laboratuvarı Sorumlu Müdürü (Sağ.Bak.) / X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) / Ultrason-Doppler Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

Galaxy S10’da depolama alanını 1 TB

2018 Aralık ayında duyurulan Lenovo Z5 Pro GT’nin, dünyanın ilk 12 GB RAM’li akıllı telefonu …

Bir cevap yazın