Rakip Analizi

Ücretsi Rakip Analizini için

Rakip Analizi
1. SEMrush ( https://www.semrush.com/ )
semrush.com ücretsiz üyelikte 10 anahtar kelimeyi görebilir, ayrıca sitenizin daha farklı detaylarına bakabilirsiniz.
Rakiplerinizden elde ettiğiniz bilgilerin en kötü tarafı onları anlaşılır kılabilmektir. Anlaşılır veriler, okunması kolay olan istatistikler daima en işe yarayan veri kümelerini oluşturur. SEMrush bu konuda size yardımcı olabilecektir. Ayrıca verilerden yola çıkarak içerik stratejinizi daha iyi yapabilmenizi sağlayacaktır.
Bu kullanışlı araç size anahtar kelime araştırması, rakip araştırması, site değerlendirmesi, bağlantı analizi gibi konularda destek olabilmektedir. SEMrush ayrıca size arama motorları sonuç sayfasını ve belirlediğiniz anahtar kelimelerle ilişkisini olabildiğince güncel şekilde sunabilmektedir.
Bu araçtan elde ettiğiniz veriler sayesinde rakibinize üstünlük kurabilecek ve potansiyel ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilecek içerikler oluşturabilirsiniz.
2. SimilarWeb ( https://www.similarweb.com/ )
SimilarWeb, rakiplerinizin aylık olarak aldıkları tekil ziyaretçi miktarını öğrenebilmenizi sağlayan bir araçtır. Oldukça kullanışlı olduğu için büyük markaların birçoğu bu aracı kullanmaktadırlar. Basit bir biçimde dilerseniz bir siteyi, dilerseniz bir uygulamayı analiz edebilirsiniz.
Analizlerden elde ettiğiniz veriler ziyaretçi miktarları ve bunun yanında trafik kaynaklarının dağılımı olabilir. Böylece rakiplerin trafik dağılımına göz atarak hangi alanda onların önüne geçmeyi çalışacağınızı çok daha iyi bilirsiniz. Rakibiniz sosyal medyada aktifken ve buradan yoğun miktarda ziyaretçi alıyorken onunla organik aramalar üzerinden rekabet etmek doğru olmayacaktır.
3. Alexa ( http://www.alexa.com/ )
Alexa adını daha önce duymuş olabilirsiniz. Uzun yıllardır hizmet veren bu markadan elde edeceğiniz çok fazla veri yokmuş gibi gözükse bile aslında ondan çok şey öğrenebilirsiniz. Alexa üzerinde rakip siteleri analiz ettiğiniz zaman elde edeceğiniz belirli avantajlar olacaktır.
Öncelikle, Alexa yeteri kadar veri toplamayı başarabilmişse bir site hakkında detaylı veriler sunabilmektedir. Bunun yanında size içerik oluşturma ve içerik stratejisi belirleme konusunda fırsatlar sunacaktır. Buna ek olarak kendi sitenizin hemen çıkma oranı, aylık ziyaret miktarı veya ziyaretçi miktarı gibi verilerini Alexa sayesinde elde edebilirsiniz.
Alexa kullanımı oldukça basit olan bir araçtır. Yapmanız gereken rakibinizin site adını girmek ve analizlere başlamaktır.

4. ahrefs.com 7 günlük ücretsiz deneme sürümü bulunuyor.
5. builtwith.com rakip sitenin kullandığınız eklenti ve scriptlerin neler olduğuna bakabilirsiniz.
6. buzzsumo.com rakip sitenin sosyal medyada neleri kullandığını görebilirsiniz.
7. moz.com/followerwonk/ rakip sitenin twitter analizini yapar.
8. majestic.com ücretsiz günlük kullanım sınırı bulunmaktadır. Rakip site hakkında detaylı bilgi sunar.
9. quantcast.com ücretsiz üyelik ile rakip sitenin temel trafik istatistiklerini gösterir.
10. wmaraci.com/sira-bulucu ücretsiz olarak günlük 5 kelimedeki sıralamayı bulabilirsiniz.
11. suite.searchmetrics.com ücretsiz sürümde rakibinizin beş anahtar kelimesi ile diğer bazı bilgilerini görebilirsiniz.
12. serpstat.com ücretsiz analizde beş anahtar kelime vb. bilgileri görebilirsiniz.
13. spyfu.com reklam konusunda rakiplerinizi ve kendinizi izlemek için iyi bir araçtır.

 

Benzer Yazılar

YAZAR : Admin

Elektronik Mühendisi / E.Üni. Kalibrasyon Lab. Sorumlusu / Biyomedikal Kalibrasyon Laboratuvarı Sorumlu Müdürü (Sağ.Bak.) / X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) / Ultrason-Doppler Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

Etiketlerden Keyword ve Description

WordPress’de, etiket sayfalarında keyword ve description meta tag’ları tanımlı olarak gelmiyor. All in One SEO …

Bir cevap yazın