YETKİLİ TEKNİK SERVİSE CİHAZ GÖNDERİMİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1-      Cihazın, müşteriden teslim alınması esnasında, Cihaz, fiziki olarak kontrol edilmeli. Cihazda; kırık ekran, kırık kasa-kapak ve diğer garanti dışı hususlar varmı incelenip, kayıt formuna işlenilmeli ve müşteriye de bilgi verilmeli.
2-      Cihaza ait arıza bilgisi, müşteriden alınıp mutlaka ilgili servise, yazılı olarak bildirilmeli. Arıza bilgisi bildirilmemiş cihazlarda onarım süresi uzamakta ve istenilen kaliteye ulaşılamamaktadır.
3-      Cihaz hakkında geri dönüş yapılıp, size bilgi verilebilmesi için ve onarım sonrası cihazların sahibine ulaşabilmesi için; adres, telefon vb bilgilerin okunaklı, açık ve anlaşılır olarak yazılması şarttır.
Örnek:
Hüseyin Gülmez
Adres:Dirlik caddesi numara 27 Kazım Apartmanı Kadıköy /İSTANBUL
Tel: 0555 XX XX XX
4-      Cihaz ile birlikte, cihaza ait faturanın okunaklı fotokopisi gönderilmeli. Fotokopisi gönderilen faturaların muteber kabul edilebilmesi için; fatura tarihinin yazılması, firma kaşesinin, firma yetkilisine ait imzanın ve cihaza ait seri numaralarının yazılması gerekmektedir.
5-      Teknik servise gönderilen cihazların, yolda zarar görmeyecek şekilde ambalajlanmasına azami dikkat edilmeli. Kargo, sevkiyat vb yollarla teknik servislere ulaşan cihazlarda; kırık, hasar vb fiziki zararlar, garanti dışı değerlendirilecek ve ilgili teknik servisler tarafından hiçbir sorumluluk kabul edilmeyecektir.
Kargo şirketleri, sadece orijinal ambalajında gönderilen ürünlerde, hasar ödemesi yapmaktadır.
6-      Firmalar ve mağazalar cihazlar sevk ederken mutlaka irsaliye ile göndermeli. İrsaliye düzenlenmeden gelen ürünler hiçbir işlem yapılmadan, ücreti alıcıya ait olmak üzere iade edilir.
7-      İrsaliyede belirtilen cihaz adetleri ile paketlenen ürün adetleri birebir aynı olmalıdır. İrsaliyede belirtilen adetlerin, paketlenen ürün ile aynı olmaması durumunda sorumluluk göndericiye aittir. Uygunsuz gönderilen ürünler, kargo ücreti, uygunsuz ürün gönderen firmaya ait olmak üzere iade edilecektir.

Benzer Yazılar

YAZAR : Admin

- Elektronik Mühendisi - E.Ü. Tıp Fakültesi Kalibrasyon Sorumlusu Test kontrol ve kalibrasyon sorumlu müdürü (Sağ.Bak. ÜTS) - X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Usta Öğretici (MEB) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

Elektronik terimler Kısaltmaları

TB: DC kaynak gerilimi (pozitif kutup) +IN: Terslenmemis giris A/D: Analog to Digital: Analogtan dijitale …

Bir yanıt yazın