IŞIĞA DUYARLI RÖLE

Isiga duyarli anahtar.Bu devre ile istediginiz cihazi yada aydinlatma elemanini isiga ve isigin siddetine gore calistirabilir yada kapatabilirsiniz.
Semada gorulen 1 2 3 noktalari rolenin ayaklaridir ve bu ayaklarda istediginiz cihaza tabii role akimini gecmemek sarti ile kumanda edebilirsiniz.
Ornegin evinizin bahce aydinlatmasini yada dukkaninizin vitrin aydinlatmasini gun isigi kararinca yakabilir ve sabah erken vakitte gun agarinca sondurebilirsiniz.yada siz tatilde ken ufak bir isik hava karinca yanip sabah kendiliginden soner boylece evde insan var izleneimi uyandirabilirsiniz….! Devrede kullanilan entegre klasik 741 op-amp dir.

Benzer Yazılar

YAZAR : Admin

- Elektronik Mühendisi - E.Ü. Tıp Fakültesi Kalibrasyon Sorumlusu Test kontrol ve kalibrasyon sorumlu müdürü (Sağ.Bak. ÜTS) - X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Usta Öğretici (MEB) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

Sayısal (Dijital) Röleler

Elektromekanik ve statik rölelerden sonra son yıllarda elektrik tesislerinde kullanılmaya başlanan diğer bir röle tipi …

Bir cevap yazın