Zaman Ayarlı Sigorta

zaman saati nasıl bağlanır

Zaman Ayarlı Sigorta Nasıl Bağlanır
W otomat tipi , zaman ayarlı sigortalar bir çok amaçla kullanılabilirler. Genel olarak devreye ya da alıcıya istenilen zaman diliminde enerji vermek ya da enerjiyi kesmek amacıyla kullanılırlar.
Gerekli bağlantılar yapıldıktan sonra zaman ayarlı sigorta üzerindeki tırnaklı çark yardımıyla enerji vermek ya da kesmek istenilen zaman aralığı ayarlanılır.
Zaman ayarlı sigortanın devreye bağlantı şeması aşağıdaki gibidir ;
zaman saati bağlantı şeması
Şema Açıklaması ; Sağ tarafta zaman ayarlı sigorta bağlantı şemasında L klemensine faz ( Elektrik ) ucu bağlanmış. Ve N klemensine nötr bağlantısı yapılmıştır. Aynı şekilde L klemensi üzerinden bir atlama yapılarak aşağıya 1 numaralı klemense faz taşınmıştır. 4 numaralı klemensten ve nötr N ucu üzerinden alınan bir atlama ile alıcımız ( Lamba , motor vs vs ) bağlantı sağlanmıştır.

Benzer Yazılar

YAZAR : Admin

- Elektronik Mühendisi - E.Ü. Tıp Fakültesi Kalibrasyon Sorumlusu Test kontrol ve kalibrasyon sorumlu müdürü (Sağ.Bak. ÜTS) - X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Usta Öğretici (MEB) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

Güneş Paneli Hesaplama

Güneş enerjisi evde elektrik üretmenin kolay ve ekonomik bir yoludur. Çatınıza veya arka bahçenize güneş panelleri kurarak cihazlarınızın …

Bir cevap yazın