Arduino xbee ve io Genişletme Shieldi

Arduino XBee ve IO Genişletme Shieldi, Arduino kartları ile beraber kullanabileceğiniz, kart üzerine Xbee, Bluetooth, RS485 ve çeşitli sensör ve giriş/çıkış birimlerini takmanızı kolaylaştıran IO genişletme kartıdır.
Arduino xbee ve io Genişletme Shieldi
Arduino’nun tüm pinleri kart üzerinde standart 3-pin (DATA-VCC-GND) yapısına getirilmiştir. Bu sayede çeşitli sensör ve servo motor bağlantılarını kolaylıkla yapabilirsiniz. Servo Power klemensinden harici 5V vererek servo motorları besleyebilirsiniz.
Bunun yanında XBee modül bağlantısı için kart üzerinde standart pinler bulunmaktadır. APC & BT pinleri üzerinden de istenilen bluetooth modül bağlantısı gerçekleştirilebilir.
Vin klemensi veya Vin pinleri doğrudan Arduino Vin pinine bağlıdır. Bu girişlerden 7-12V arası gerilim ile kart çalıştırılabilir.
RS485 bağlantısı kurmak içinde kart üzerinde SP485 Half-Duplex RS485 Transceiver’i bulunmaktadır. RS485 bağlantı klemensi üzerinde bağlantı yapılarak kullanılabilir.
RS485/TTL Selection Jumpers ile Arduino 0 ve 1. pinlerinin RS485 hattına mı yoksa Xbee-Bluetooth hattına mı bağlı olacağı seçilebilir.
Dokümanlar:

Benzer Yazılar

YAZAR : Admin

- Elektronik Mühendisi - E.Ü. Tıp Fakültesi Kalibrasyon Sorumlusu Test kontrol ve kalibrasyon sorumlu müdürü (Sağ.Bak. ÜTS) - X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Usta Öğretici (MEB) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

NRF24L01

Wireless NRF24L01 2.4 GHz Transceiver Modül 2.4 GHz Alıcı Verici Modül Nordic Semiconductor şirketinin ürettiği NRF24L01 çipini …

Bir cevap yazın