ARDUINO HABERLEŞME SHIELDLERİ

Arduino Bluetooth Shield – HC05 Bluetooth Serial Modül Shield

arduino-haberlesme-shieldleri
Bu shield ile Arduino kartınıza Android telefonunuzdan, bilgisayarınızdan veya başka bir Arduino’dan bluetooth ile bağlanabilir ve belli bir mesafe içinde karşılıklı haberleşme yapabilirsiniz.

Arduino Ethernet Shield 2 with PoE Module

arduino-haberlesme-shieldleri
Arduino Ethernet Shield 2 kullanarak Arduino kartınızı bir kaç dakika içerisinde internete bağlayabilirsiniz. Ethernet Shield 2’yi Arduino üzerine takınız, ve RJ45 kablosunu da ethernet shield’e takınız, bir kaç adımı takip ederek Arduino’yu internet üzerinden kontrol etmeye başlayabilirsiniz.

Arduino WiFi Shield

arduino-haberlesme-shieldleri
Arduino Wifi Shield Arduino kartlarınızı kablosuz internete (802.11) bağlamanızı sağlar. HDG104 Wireless LAN 802.11b/g entegresi üzerine kurulmuştur. Üzerinde bulunan Atmega 32UC3 TCP/IP ve UDP yığın işlemlerini gerçekleştirir. WiFi Kütüphanesi sayesinde kendi yazılımlarınızı karmaşık yapılardan arındırılmış olarak yazarak, kartlarınızı kolaylıkla kablosuz internete bağlayabilirsiniz. Arduino shield yapısı sayesinde diğer shieldler ile uyum içinde çalışarak kartınızı internete bağlarken diğer uygulamalarınızı da gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer Yazılar

YAZAR : Admin

- Elektronik Mühendisi - E.Ü. Tıp Fakültesi Kalibrasyon Sorumlusu Test kontrol ve kalibrasyon sorumlu müdürü (Sağ.Bak. ÜTS) - X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Usta Öğretici (MEB) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

mpu 6000 – mpu 6050 – mpu 6500

Farklı manyetometre türleri mevcuttur; MPU6000, MPU6050 ve MPU6500 arasındaki temel farklar şunlardır: MPU6000 MPU6050 MPU6500 1. …

Bir yanıt yazın