1 KANAL 5V ROLE MODÜLÜ


Röle elektrikle çalışan, yüksek voltaj veya akım dolayısıyla hasssas geliştirme kartlarının kontrol etmesinin zor olduğu devreleri kapatan/açan bir anahtardır (switch). Röle, aynı zamanda izolasyon sağlayan elektromekanik bir komponenttir. Kontrol (geliştirme) kartları ve shiled’ın bağlı olduğu düşük güç tarafıyla, röle modülünün çalıştığı yüksek güç tarafında, röle yoluyla bağlantı koparılmıştır. Bu şekilde yüksek voltaj/akım koruması sağlanmış olur.

Input: Röle basit bir açma/kapama anahtarıdır. Giriş voltajı 5 Volt olduğunda çalışan çeşitleri vardır, giriş voltajı 0 Volt olduğunda kapanır.

Ürün üzerinde 3 bağlantı terminali mevcuttur: COM(Ortak uç), NC (Normalde Kapalı) ve NO (Normalde Açık).

NC “Normally Closed” (normalde kapalı) anlamıda gelir. Röleye sinyal gelmediği zamanlarda devre (COM ile NC uçları arasındaki devre) aktif haldedir. Röleye 5 Volt/12 Volt/24 Volt verildiğinde röle COM ile NC arasındaki bağlı devreyi kapatır.
NO “Normally Open” (normalde açık) anlamına gelir. Röleye 5 Volt sinyal uygulandığında COM ile NO uçları arasındaki devre çalışır, 0 Volt geldiğinde yani sinyal uygulanmadığında COM ile NO uçları arasında iletim kesik olup bu uçlar arasındaki devre çalışmaz. Röleler manuel switchler yerine geçer.
İncelediğiniz bu röle modülü tek kanallıdır; ışıklandırma kontrolü ve diğer elektronik ekipmanlar (ev otomasyonu, medikal cihazlar, odyo ve otomotiv devreleri) içinde kullanılabilir. Arduino kartlarla, ve üzerinde PIC, ARM, MSP430 MCU blulunan diğer kartlarla kolayca kullanılabilir. Röle iletme ve kesim durumlarının bilgisini üzerindeki bir LEDi yakarak gösterir. Ürünün küçük boyutlarına rağmen anahtarlayabildiği akım 10A’dir. Gövde yapısı kimyasal ortamlara veya yüksek sıcaklığa dayanabilecek şekildedir.

Teknik Özellikleri

Bobin sürme akımı: 20mA
Çıkış sayısı: 1 kanal
Kontrol voltajı: 5V TTL düzeyi
Maksimum anahtarlama voltajı: 250VAC 30VDC
Anahtarlama kapasitesi: 7A 28VDC, 10A 125VAC, 7A 240VAC [rezistif yük] ; 3A 120VAC,3A 28VDC [indüktif yük cosfi=0,4] Kontak Mataryeli:AgCdO
Kontak direnci: 100mohm
Anahtarlama süresi:10ms maksimum
Bırakma süresi: 5ms maksimum
Maksimum ON/OFF anahtarlama: dakikada 30 kez (elektriksel olarak)
Çalışma sıcaklığı: -25 derece +70 derece
Ömür beklentisi: 100.000 kez (elektriksel olarak)

Benzer Yazılar

YAZAR : Admin

- Elektronik Mühendisi - E.Ü. Tıp Fakültesi Kalibrasyon Sorumlusu Test kontrol ve kalibrasyon sorumlu müdürü (Sağ.Bak. ÜTS) - X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Usta Öğretici (MEB) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

mpu 6000 – mpu 6050 – mpu 6500

Farklı manyetometre türleri mevcuttur; MPU6000, MPU6050 ve MPU6500 arasındaki temel farklar şunlardır: MPU6000 MPU6050 MPU6500 1. …

Bir yanıt yazın