Arduino GSM Shield

GSM MODEM SIM900 TELIT QUECTELL GSM MODUL

GSM MODEM NEDİR ?

GSM şebekesini kullanarak iki yada daha fazla noktadaki cihazların arasında veri iletimini gerçekleştiren endüstriyel cihazlar GSM & GPRS Data Modem olarak adlandırılmaktadır. GSM şebekesinin kapsama alanının genişliği ve bu teknolojinin artık uygun fiyatlarla kullanılabilir hale gelmesi GPRS Data Modemlerin endüstride kullanılmasının önünü açmıştır. GPRS GSM Modemler aracılığıyla bir SMS ile dünyanın herhangi bir yerinden yine dünyanın herhangi bir yerindeki bir cihaz açılıp kapatılabilmekte, acil bir durum olduğunda bu durum ilgili kişilere anında SMS, e-posta vb yöntemlerle iletilebilmektedir. GSM GPRS Modem Kartı , 4 Band GSM GPRS Modem Arduino Kartları ile uyumludur.

Arduino GSM Shield
Genel Özellikler

1 ) SIM900 Gsm Modul

2 ) GSM Anten & GSM Anten Konnektoru

3 ) Ses Girişi Soketleri Arduino İle Ses Aktarımı Yapmakta Kullanılabilir

4 ) Arduino İçin Hazırlanmış Girişler Tüm Arduino Kartları İçin Uygun Tasarlanmış Olup Tum Kartlarda Rahatlıkla Kullanabilirsiniz.

5 ) Reset Tuşu – Cihazın Yeniden Başlatılmasını Ve Yeniden Hatta Baglanmasını Saglar & Open Tuşu – 1 Saniye Kadar Basılı Tutunca Yada Arduino Bacagından 1 Saniye HIGH Verilmesi Sonucunda Cihaz Açılmaktadır.

6 ) TX : Modem Transmit Data  (Aktif olabilmesi için kart üzerindeki jumperları 2 konumuna almak gereklidir)

RX : Modem Receive Data  (Aktif olabilmesi için kart üzerindeki jumperları 2 konumuna almak gereklidir)

Power Konnektör : 7V-35V 1,5A’lik giriş ile kullanabilirsiniz. Tavsiye edilen 7V-20V 1,5A

Power Girişi : Besleme voltajınızı header ile başka bir devreden de alabilirsiniz. Power konnektörü ile paraleldir. Power girişini kullanacaksanız bu portu giriş olarak kullanmayınız. Ek olarak yapacağınız devreye besleme vermek için kullanabilirsiniz.

+5V : Kullandığınız işlemcinin voltajını bu pinden gsm kartına giriniz. Portlar arası voltaj ayarlaması için kullanılmaktadır

Power Ledi : Modeme gerilim uygulandığında yanar.

Status Led : Şebeke durum ledi modülün durumuna göre farklı şekillerde yanmaktadır. Bu sayede modemin açılıp açılmadığını, şebekeye bağlanma durumunu gözlemleyebilirsiniz. Ayrıntıları M95’in datasheetinden öğrenebilirsiniz.

Arduino GSM Shield
Arduino GSM Kütüphanesi ile Uyumludur

Benzer Yazılar

YAZAR : Admin

- Elektronik Mühendisi - E.Ü. Tıp Fakültesi Kalibrasyon Sorumlusu Test kontrol ve kalibrasyon sorumlu müdürü (Sağ.Bak. ÜTS) - X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Usta Öğretici (MEB) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

mpu 6000 – mpu 6050 – mpu 6500

Farklı manyetometre türleri mevcuttur; MPU6000, MPU6050 ve MPU6500 arasındaki temel farklar şunlardır: MPU6000 MPU6050 MPU6500 1. …

Bir yanıt yazın