10 W Amfi Devresi

tda2003 amfi devresi

10watt-amfi-1
10watt-amfi
Kondansatörlerin kutupları baskı devrede belirtilmiştir. “V+” Beslemenin “+” ucuna, “V-” beslemenin “-” ucuna bağlanacaktır. “H-” ve “H+” hoparlör çıkışlarıdır. “J+” ve “J-G” Jack çıkışlarıdır. J-G jackın ortak yani, ground ucuna bağlanacaktır. J+ çıkışını jackın ister RİGHT isterseniz LEFT kısmına bağlayabilirsiniz. İki kısmınıda kullanacaksanız bu devreden iki adet yapıp Ground ucunu ortak alıp her iki devreden de birinden RİGHT birinden LEFT bağlantısı yaparak amfinizi stereo olarak kullanabilirsiniz.
Malzeme Listesi;
TDA2003 Entegresi
16V 10uF kutuplu kondansatör
16V 470uF kutuplu kondansatör
25V 1000uF kutuplu kondansatör
2 adet 100 nF kutupsuz kondansatör
220R direnç
2,2R direnç
1R direnç
3.5 mm Stereo Jack (Devreyi kullanacaksanız bu devreden iki adet yapmalı, bir devreden çıkan jack ucunu jackın LEFT ucuna, diğer devreden çıkan ucu RİGHT ucuna bağlamalısınız. Ortak ucuda birleştirdiğinizde devreyi rahatlıkla kullanabilirsiniz.)
Eğer çıkışlara kullanım rahatlığı sağlaması açısından klemens bağlamak isterseniz 2li grup halinde 3 adet klemens alınız.

Dikkat !

Entegrenize lütfen soğutucu bağlayınız. Soğutucu olamadan da çalışır, fakat 5-10 dakika içerisinde entegreniz yanar. Dikkatli olun.

TDA2003 Entegresi 

TDA2003 entegresi THOMPSON firması tarafından üretilen, ses frekans uygulamalarında kullanılan güç amplifikatör entegresidir. Bu tip entegreler de, devre kurulurken dışarıdan az sayıda eleman bağlanılarak, devre gerçekleşir. Düşük gürültü ses frekans uygulamalarında sık kullanılmasını sağlamıştır. Devre kazancı, direnç değerleri değiştirilerek dışarıdan ayarlanabilir.

Benzer Yazılar

YAZAR : Admin

- Elektronik Mühendisi - E.Ü. Tıp Fakültesi Kalibrasyon Sorumlusu Test kontrol ve kalibrasyon sorumlu müdürü (Sağ.Bak. ÜTS) - X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Usta Öğretici (MEB) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

Çizgi İzleyen Robot

Tasarım ve ağırlık açısından diğer örneklerinden ayrılan bu çizgi izleyen robot kendi klasmanında rakipsiz sayılabilir.Piyasada …

Bir yanıt yazın