Arduino 1.7 inch SPI LCD Module with SD

The Arduino TFT screen arka ışıklı, header bağlantılı bir LCD displeydir. Şu kütüphaneyi kullanarak metin, resim ve şekil görüntüleyebilirsiniz: TFT library. Ekranın arka yüzünde bir micro-SD card slotu bulunmaktadır; bu sayede, örneğin görüntülenecek bitmap resimlerinizi depolayabilirsiniz.
Ekranın headerları Arduino Esplora’nın ön tarafındaki soket uyacak şekilde tasarlanmıştur ancak AVR tabanlı bütün Arduinolarla  (Örn:Arduino (Uno, Leonardo) ya da Arduino Due ile uyumludur. Ekranı diğer Arduinolara bağlamak için şuradaki tutoriala bakın: link.

Donanım


Ekran diyagonal olarak 1.77″ boyundadır ve 160 x 128 pixel çözünürlüğe sahiptir.  TFT library, ekran denetçisi ile SPI arabirimini kullanarak iletişim sağlar.
TFT library için: TFT library.
Ekran datasheeti için:  screen’s data sheet
Ekran +5 VDC ile çalışır.
micro-SD slota SD card library erişilebilir.
Backlightın parlaklığı PWM kullanılarak ayarlanabilir.
The screen’s headers are laid out so it easily sockets into the Arduino Esplora and Arduino Robot.

Library

The Arduino TFT library extends the Adafruit GFX, and Adafruit ST7735 libraries that it is based on. The GFX library is responsible for the drawing routines, while the ST7735 library is specific to the screen on the Arduino screen. The Arduino specific additions were designed to work as similarly to the Processing API as possible.
The library is backwards compatible, which means you can still use the Adafruit functions described here.
The TFT library relies on the SPI library, which must be included in any sketch that uses the scree. If you wish to use the SD card, you need to include the SD library as well.

Schematic & Reference Design

EAGLE files: LCD_Rev-4.zip
Schematic: GLCD_sch.pdf

Benzer Yazılar

YAZAR : Admin

- Elektronik Mühendisi - E.Ü. Tıp Fakültesi Kalibrasyon Sorumlusu Test kontrol ve kalibrasyon sorumlu müdürü (Sağ.Bak. ÜTS) - X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Usta Öğretici (MEB) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

mpu 6000 – mpu 6050 – mpu 6500

Farklı manyetometre türleri mevcuttur; MPU6000, MPU6050 ve MPU6500 arasındaki temel farklar şunlardır: MPU6000 MPU6050 MPU6500 1. …

Bir yanıt yazın