PICKAT – PIC Deneme Geliştirme Kartı

Pickat ekibi tarafından geliştirilen Pickat 1, açık kaynaklı, PIC 18f2550 MCU barındıran, bütün PIC derleyicileri kullanabileceğiniz bir platformdur.
pickat 1
Özellikle elektronik ve yazılıma yeni başlayan kişiler ve temel seviyede elektronik prototipleme yapmak isteyenler için doğru seçimdir. Ayrıca ilkokuldan, üniversite öğrencilerine kadar geniş bir kitleye hitap etmektedir.
Bilgisayarda herhangi bir derleyici (ccsc, mikroc, xc8, pic basic pro, proton basic, mikrobasic, mikropascal, swordfish) ile yazdığınız PIC kodunu bir programlayıcıya ihtiyaç olmadan, usb porttan pickat bootloader programı ile Pickat‘a yükleyebilirsiniz.
Pickat PIC 18f2550
Pickat ekibinin hedeflerinden birisi de kendi derleyicisini yazmak. Pickat ekibi bu hayalini gerçekleştirmek için çalışmalarına devam ediyor. Ancak Pickat IDE adı verilen bu derleyici sıra dışı bir yapıda olacak.
Pickat derleyiciyi kullanmak için bilgisayarınıza bir program kurmanıza gerek olmayacak. Kod yazma ve derleme işlemleri bir web sitesi üzerinden yapılabilecek ve Pickat‘a kod otomatik olarak yüklenebilecek.

Benzer Yazılar

YAZAR : Admin

- Elektronik Mühendisi - E.Ü. Tıp Fakültesi Kalibrasyon Sorumlusu Test kontrol ve kalibrasyon sorumlu müdürü (Sağ.Bak. ÜTS) - X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Usta Öğretici (MEB) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

Deneyap Yazılım Kartı

Deneyap Kartı Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen …

Bir yanıt yazın