RF Diyot

RF diyotlar gibi stereo amplifikatörleri, radyo vericileri, televizyon monitörleri ve diğer radyo frekansı veya mikrodalga cihazlar gibi cihazlarda yüksek güç radyo frekansı (RF) sinyalleri işlemek için tasarlanmıştır.

Aşağıdaki RF diyotlar türleri vardır:

  • Band anahtarlama diyot televizyon tuner dahil devreleri ve mobil ve TV uygulamalarını değiştirme VHF ve UHF bantlarında için uygun vardır.
  • PIN diyotları ya da RF şalteri, zayıflatıcı, fotodedektörler ve faz kaydırıcı olarak kullanılmaktadır.
  • RF Schottky diyotlar (schottky bariyer diyotlar) genellikle yüksek frekanslı uygulamalarda çoğunlukla kullanılır ve özellikle cep telefonu RF bölümünde kazanç kontrolü aşamalarında. Onlar da güç redresör ve Güneş pili uygulamalarında bulunabilir.
  • Varaktör diyotlar genellikle voltaj kontrollü kapasitörler olarak kullanılır. Bunlar genellikle gerilim kontrollü osilatör, parametrik yükselteçlerin ve frekans çarpanları kullanılmaktadır. Gerilim kontrollü osilatörler gibi FM vericileri ve faz-kilitli döngüler için frekans modülasyonu gibi birçok uygulama var. Faz kilitli döngüler frekans synthesizer için bu ayar çok radyolar, televizyonlar ve cep telefonları kullanılır.

Benzer Yazılar

YAZAR : Admin

- Elektronik Mühendisi - E.Ü. Tıp Fakültesi Kalibrasyon Sorumlusu Test kontrol ve kalibrasyon sorumlu müdürü (Sağ.Bak. ÜTS) - X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Usta Öğretici (MEB) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

Diyot Çeşitleri

Diyotlar Diyot , elektrik akımının yalnızca bir yönde geçişine izin veren, yarı iletken maddelerden yapılmış …

Bir yanıt yazın