Reed Switch Nedir?

Reed Switch (Kontak)


Reed Switchler ya da diğer adıyla Manyetik Reed Kontaklar, elektronik devreyi açarak ya da kapatarak tasarlanmış olan işlevlerini yerine getirirler.

Manyetik alan yaklaşması ile tetiklenen reed kontaklar, içerisinde asal gaz bulunan cam tüplerin içerisine yerleştirilmiş nikel/demir alaşımından oluşan dil kontaklardan oluşmaktadır. Bu yapıları sayesinde oksitlenme ve korozyondan etkilenmezler.

Ayrıca Reed Kontaklar, çeşitli alanlarda Sıvı Seviye ve Akış kontrolü yapması amacıyla IP67 paslanmaz çelik gövde içerisinde ya da PP polipropilen, PA polyamit, ABS ve Metal malzemelerden üretilerek çeşitli kimyasallar ile gıda sektörü de dahil olmak üzere yüksek sıcaklık ve basınç altında kararlı çalışabilmektedir.

Reed Switch / Kontak fiyatları diğer anahtarlama elemanlarına göre daha ekonomik çözümler sağladığından piyasada özellikle son dönemde sıklıkla tercih edilmektedir. Çalışma esnasında enerji harcamadıklarından, enerji tasarrufu gerektiren tüm uygulamalar için çok avantajlı çözümler sağlamaktadır.

Benzer Yazılar

YAZAR : Admin

- Elektronik Mühendisi - E.Ü. Tıp Fakültesi Kalibrasyon Sorumlusu Test kontrol ve kalibrasyon sorumlu müdürü (Sağ.Bak. ÜTS) - X-Işınlı Görüntüleme Sistemleri Test Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı (Sağ.Bak.) - Usta Öğretici (MEB) - Hatalı veya kaldırılmasını istediğiniz sayfaları diyot.net@gmail.com bildirin

BU YAZIYI DA İNCELEDİNİZ Mİ ?

Güneş Paneli Hesaplama

Güneş enerjisi evde elektrik üretmenin kolay ve ekonomik bir yoludur. Çatınıza veya arka bahçenize güneş panelleri kurarak cihazlarınızın …

Bir cevap yazın